logo
نشانه های خرابی رینگ موتور

جهت جلوگیری از خروج هوای فشرده و سوخت که متراکم شده ، باید از رینگ موتور خودرو استفاده کنید. انواع رینگ موتور برای ماشین تولید می شود.

جهت جلوگیری از خروج هوای فشرده و سوخت که متراکم شده است، باید از رینگ موتور خودرو استفاده کنید. انواع رینگ موتور برای ماشین های متنوع تولید می شود و هر یک از آنها دارای ویژگی های خاصی هستند. برای خرید رینگ موتور ارزان می توانید به فروشگاه کارایدک مراجعه نمایید. فروشگاه اینترنتی کارایدک مدل های زیادی از  رینگ موتور را به فروش می رساند. رینگ موتور با کیفیت و ارزان را به صورت اینترنتی از این فروشگاه می توانید تهیه کنید. خرابی رینگ موتور و شکستگی رینگ موتور موجب می شود که شما به فکر تعویض رینگ موتور بیفتید.

فروش ویژه رینگ موتور در فروشگاه کارایدک

رینگ فشاری یکی از انواع رینگ های موتور به شمار می رود که کارایی مناسبی روی خودرو دارد. طول عمر رینگ موتور بستگی به کیفیت و برند رینگ موتور دارد. برای خرید لوازم یدکی خودرو با قیمت ارزان و کیفیت عالی، می توانید به وب سایت کارایدک مراجعه نمایید. در صورتی که قصد خرید رینگ موتور خودرو را دارید باید به خوبی در مورد کارایی رینگ و انواع آن اطلاعات بیشتری داشته باشید. در ادامه توضیحات بیشتری که مربوط به رینگ موتور می باشد را ارائه می دهیم.

قیمت رینگ موتور 206

رینگ موتور خودرو

رینگ موتور چیست ؟

رینگ موتور خودرو یکی از قطعات یدکی خودرو می باشد. این قطعه را به عنوان یکی از مهمترین حلقه های فلزی خودرو می شناسند. این قطعه به گونه ای کار می کند که راندمان خودرو را بالاتر می برد. در صورتی که یک رینگ مناسب روی خودرو نصب کنید پیستون به راحتی حرکت می کند. با قرار گرفتن هر یک از رینگ ها روی پیستون فضای خالی بین دو قطعه سیلندر و پیستون کنترل می شود. از آنجایی که جنس رینگ موتور چدنی می باشد، باید بدانید که مقاومت زیادی از آن دریافت می کنید. سطح تماس پیستون و همچنین دیواره سیلندر با استفاده از این قطعه کاهش پیدا می کند. در صورتی که از رینگ موتور روی خودرو استفاده شود مصرف بنزین کاهی پیدا خواهد کرد.

خرید و قیمت رینگ موتور 405 ایساکو 4تایی

 

وظیفه رینگ موتور در خودرو چیست ؟

وظیفه اصلی رینگ موتور خودرو زمانی خودش را نشان می دهد که پیستون به قسمت پایین حرکت کند. از تجمع روغن در کنار پیستون و از ورود روغن به درون محفظه احتراق جلوگیری می کند. رینگ ها باید به راحتی درون شیار قرار بگیرند. جای حرکت هر یک از انواع رینگ موتور را بررسی کنید و سپس آنها را نصب نمایید. در پیستون ها از دو نمونه رینگ های روغنی و کمپرسی استفاده می کنند. کاهش تماس بین جداره سیلندر و پیستون با ایجاد کردن فاصله میلیمتری یکی از وظایف مهم رینگ موتور می باشد.

خرید و قیمت رینگ موتور پژو 206 تیپ 2 NE

 هدایت روغن درون سیلندر و پیشگیری کردن از نفوذ روغن به درون محفظه احتراق یکی از دیگر وظایف رینگ موتور است. پیشگیری کردن از نفوذ دود به درون محفظه احتراق یکی از دیگر وظایف رینگ موتور است. در واقع باید بدانید که به دلیل رینگ موتور دود به سیلندر و سطح پایین پیستون نمی رود.

خرابی رینگ موتور

رینگ موتور خودرو

انواع رینگ موتور کدامند ؟

رینگ موتور خودرو دارای انواع متفاوتی می باشد و هر یک از انواع آن دارای ویژگی مشخص شده ای است. پیستون داری چندین شیار می باشد. رینگ روی این شیارها قرار می گیرد که این رینگ ها بر اساس جنس، کاربرد و فرم طراحی وظیفه متفاوتی را بر عهده دارند. رینگ های موتور را به دو دسته روغنی و فشاری تقسیم کرده اند. تعداد هر یک از رینگ های درون پیستون از سه الی 7 عدد متغیر می باشد. بسته به نوع موتور و تراکم مد نظر باید بدانید مخلوط سوخت و هوا درون آن تعیین گردد.

خرید و قیمت رینگ موتور پژو 206 تیپ 5 207 رانا و پارس TU5 سایز 0.25 NE تعمیر اول

 

تعداد رینگ های موجود در موتور

اگر شما می خواهید برای ماشین خود، یکی از انواع رینگ موتور خودرو را خریداری کنید باید تعداد رینگ های مورد نیاز هر خودرو را بشناسید. تعداد رینگ ها درون هر پیستون بر اساس تراکم و نوع موتور مورد نظر از سه عدد تا 7 عدد متغیر می باشد. موتورهایی که بنزینی هستند به طور معمول بیشتر از سه الی 4 عدد رینگ دارند. اما موتورهایی که دیزلی هستند به طور معمول دارای 5 الی 7 عدد رینگ درون هر پیستون می باشند. هر یک از رینگ ها دارای انعطاف پذیری زیادی هستند.

خرید و قیمت بوش پیستون پژو 405 ایساکویی

نشانه های خرابی رینگ موتور

شما باید نشانه های خرابی رینگ موتور خودرو را بشناسید در بازه زمانی مشخص شده رینگ ها را تعویض نمایید. زمانی که دود خارج شده از اگزوز زیاد باشد باید بدانید که ممکن است این مورد نشانه خرابی رینگ موتور است. در صورتی که خودرو بیش از اندازه روغن استفاده می کند باید این مورد نشانه خرابی رینگ موتور بدانید. ضعیف بودن شتاب خودرو یکی از دیگر نشانه های خرابی رینگ موتور می باشد. اگر عملکرد کلی خودرو بسیار ضعیف شود باید رینگ موتور را مورد بررسی قرار دهید تا از سالم بودن آن مطمئن شوید. اگر ورودی هوای درون خودرو روغنی شده باشد باید بدانید این مورد نشانه خرابی رینگ موتور می باشد.

خرید و قیمت رینگ موتور پژو 206 تیپ 5 207 رانا و پارس TU5 استاندارد NE

 

علت شکستن رینگ موتور چیست ؟

فاصله ناکافی بین رینگ پیستون و شیار موجب می گردد که رینگ موتور خودرو درون شیار گیر کند و بشکند. در صورتی که به خوبی سیلندر را روغن کاری نکرده باشید ممکن است موجب شکستن رینگ موتور شود. اگر سیلندر تا حد زیادی ساییده شود باید بدانید که ممکن است بعد از مدتی بشکند. اگر شکاف درون رینگ خیلی کوچک باشد باید بدانید که ممکن است رینگ شکسته شود. اگر انتهای قسمت بالایی تنظیم کننده به درستی تعبیه نشده باشد باید بدانید که ممکن است رینگ موتور بشکند. اگر به خوبی دلایل شکسته شدن رینگ را بشناسید می توانید از به وجود آمدن خطرات شکستگی رینگ جلوگیری نمایید.

علت شکستن رینگ موتور

رینگ موتور خودرو

 

خرید رینگ موتور با کیفیت در سایت کارایدک

فروشگاه اینترنتی کارایدک انواع رینگ موتور خودرو را با بهترین قیمت و کیفیت به مشتریان خود ارائه می دهد. هر یک از لوازم یدکی خودرو را این فروشگاه به صورت آنلاین و با قیمتی به صرفه به مشتریان خود ارائه می دهد. شما می توانید مدل های متنوع رینگ ها را در وب سایت فروشگاه مشاهده کنید و سپس یکی از آنها را سفارش دهید و خریداری نمایید. کارشناسان فروشگاه برای خرید رینگ موتور شما را راهنمایی می کنند.

فروش ویژه سرسیلندر کامل دوگانه 405 و پارس برند ایساکو

متن نظر شما (اجباری)نظرات کاربران

0 نظر